Velkommen til Holmgaard Management

Vores Kerneområder

Rekruttering, Headhunting, Executive Search
Interim Management
Executive Outplacement
Karriererådgivning | Coaching

Om Holmgaard Management

Vores rejse begyndte i 2007 med en passion for at levere enestående kvalitet og service til vores kunder. Denne grundlæggende værdi har drevet os til at udvikle en virksomhed, der er kendt for sin professionalisme og kvalitet.

Holmgaard Management tilbyder executive search, rekruttering, interim management og outplacement ydelser til:

Holmgaard Management’s Partner team er måske ikke blandt de yngste i branchen, men vi er blandt de mest erfarne og alle med en tung professional erfaring inden for specifikke industrier/organisationer. Vi har alle solid hands-on ledelsesmæssig erfaring, en systematisk search process og et stærkt kandidat netværk. Dertil kommer brugen af stærke funderede assessments værktøjer.

Som klient vil man opleve en høj kvalitet, etik og præcision i måden, vi arbejder på. Holmgaard Management har leveret sine ydelser indenfor executive search og rekruttering i mere end 17 år på det danske marked.

Nøglepersoner i Holmgaard Management – Vi har fokus på succes for både kandidater og klienter

Britta Borch Egevang

Britta Borch Egevang
Partner
https://www.linkedin.com
T.: 702666144

Martin Brandt Friis, Holmgaard Management

Martin  Brandt Friis
Partner 
https://www.linkedin.com
T.: 70266144

Lars H. Linnemann, Holmgaard Management

Lars H. Linnemann
Managing Partner
https://www.linkedin.com
T.: 70266144

Martha Othmar Haskiel
Consultant
https://www.linkedin.com/
T.: 70266144

Claus Jensen
Senior Business Developer
www.linkedin.com

Søren

Søren Mølby Henriksen
Leder af Advisory Board
https://www.linkedin.com

Tina Havsted
Advisory Board
linkedin.com/in/tina-havsted

Julie Lindberg Hollegaard
Advisory Board
linkedin.com/in/juliehollegaard

Christopher Lees Dahm
Advisory Board
linkedin.com/in/christopher-dahm

Brancher vi servicerer

Hvad vores klienter siger om os:

Uvurderlig Karrieresparring

Godt planlagt forløb
Efter et godt planlagt forløb med Holmgaard Management, hvor virksomhedens aktuelle situation kom i centrum, endte vi med at få præsenteret flere dygtige kandidater

Successful search process

Britta Borch Egevang and Holmgaard Management assisted us in the search of a Management Director position for our subsidiary in Denmark.

FN-verdensmaal-logo

Kompetente og engagerede

Dygtige og kompetente medarbejdere. Altid engagerede og hurtige til at levere deres ydelser. Kan kun anbefale Holmgaard Management

Management for hire

Vi hadde behov for en erfaren leder som kunne gå inn i en midlertidig lederstilling på et kontor i Odense.